Bursa Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu ev dekorasyonu içinde nispeten daha az imkânlar sunan bir alandır. İşlevselliğin ön planda olduğu, bir şeyler eklemek ya da çıkarmanın nadiren mümkün olduğu ve çoğu zaman gün ışığı dahi almayan banyolarda sıradanlığın dışına çıkarak orijinal tasarımlar yapmak gerçek bir beceri ister. Tam da bu yüzden nasıl her evin oturma odası ayrı bir karaktere sahipse, banyolar da genellikle birbirine çok benzer. Tasarım açısından sınırlı imkânlar sunan böyle bir alanda farklılık yaratabilmek için belli konseptlere odaklanmak ve alışılmışın dışına çıkmak genellikle iyi bir fikirdir. Bu yazımızda banyo tasarımında farklılık yaratabilecek, mekâna doğallık katacak fikirlerden oluşan bir derleme hazırladık. Birini ya da birkaçını kendi banyonuzda da kullanabileceğiniz bu fikirlere biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Ahşap Görünümlü Seramik Zemin

Seramik sektörü son yıllarda ciddi bir atılım içerisinde ve gerek evler gerekse ticari mekânlar için sonsuz çeşitlilikte ürün bulmak mümkün hale geldi. Geçmişte yalnızca birkaç ebat, belli başlı renkler ve bazen de dokularla sınırlı olan seramik üretiminde bugün aklınıza gelecek her rengi ve deseni, en küçüğünden en büyüğüne sayısız farklı boyutu bulmak mümkün. Ahşap desenli seramik zeminler de oldukça yeni ürünler. Plastik tabanlı zemin kaplamalarındaki sahte ahşap görüntüsünün aksine son derece gerçekçi ve şık görünen bu ürünler banyonuza ahşap havasıyla doğallık katacak bir potansiyel taşıyor.

Doğal Işık

Banyoların genellikle gün ışığından yararlanmayan mekânlar olduğunu başta belirtmiştik. Pek çoğumuzun evindeki banyolarda çok küçük pencereler vardır ve bazen bunlar dışarıya değil apartman boşluğuna bakar. Bu durum banyoları yapay ışığa mahkum eder. Banyonuzu doğal ışık alabilecek şekilde yenileyerek gerçek bir doğallık yakalayabilirsiniz. Uygulaması çok kolay bir fikir gibi görünmese de, elde edeceğiniz sonuç için böyle bir yatırım yapmak hem yaşam kalitenizi hem evinizin değerini arttıracaktır.