Bursa Laminat Parke

Firmamız olarak laminat parke konusunda sizlere hizmet vermekteyiz. Bizi aramanız durumunda laminat parkenizi size en kısa sürede gelip döşeriz.

Laminat parke dört ana unsur veya katmandan meydana gelen bir ürün olup, Parkenin görüntü ve dayanıklılığı konusunda her bir katmanın ayrı bir rolü vardır.Bu katmanlar ise şunlardır:

  • En alt katman kağıt veya melamin destek tabakası olup, dengeleme tabakası olarak bilinmekte ve parkenin dengeli oturmasını sağlayarak zeminden kaynaklanan rutubeti engeller.

  • Yüksek yoğunluklu fiber levha (HDF) dan mamul bu öz tabaka suya dirençli olan ana taşıyıcı katmandır. HDF ağaç elyafın yapıştırıcı ve reçine ile birlikte sıkıştırılmasından elde edilmektedir.

  • Dekoratif tabaka ise parkeye gerçek ağaç görüntüsünü veren tabakadır. Bu tabaka esasen bir fotoğraf olup, birkaç kağıt tabakanın melamin reçine ile sıkıştırılmasından elde edilir. Gerçek renkler ve sedef parlaklığındaki boya derin bir dekor ve gerçek bir görüntü sağlar. Bu dekor tabakası ağaç dokulu geniş bir fotoğraf ile başlar ve laminat tahta boyutlarında bölümleştirilir. Çünkü aynı fotoğraf birçok tahta için için kullanılmaktadır ve tahtaların durumuna göre yeniden desen oluşturmak mümkün olmaktadır.

  • Koruyucu en üst katman ise aşınmaya karşı direnç gösteren tabakadır. Bu tabaka şeffaf aluminyum oksitten mamul bir kaplama tabakasıdır. Bu kaplama tabakası tüketici eğilimlerine bağlı olarak düşük veya yüksek parlaklıkta olabilir. Bu tabaka nemin tahtaya nüfuz etmesini engeller. Bu tabaka kalitesi markalara göre farklılık gösterir.

  • Bütün bu tabakalar üst üste konularak, yüksek ısı ve yoğun bir basınçla bir bütün oluşturacak şekilde kaynaştırılır. Bazı tahtaların öz tabakası diğerlerinden kalın olup, her uygulamada iyi bir dayanım gösterir. Yani tahtanın özü ne kadar kalın olursa, dayanıklılığı da o kadar fazla olur. Öz tabaka milimetre olarak ölçülür ve niteliği ürünün sınıfına ve imalatçının belirlediği sınıfa bağlıdır.

 LAMİNAT PARKENİN GENEL ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

– Kolay aşınmaz, üzerinde ayakkabı ile yürünebilir

– Isı tasarrufu sağlar, yerden ısıtmalı sistemlere uyumludur.

– Kolay temizlenir, evde kullanılan kimyasallara karşı dayanıklıdır.

– Doğaldır.

– Leke tutmaz.

– Koku yapmaz.

– Kolay çizilmez, ezilmez ev ve büro mobilyalarına karşı dayanıklıdır

– Darbelere dayanıklıdır, konutlarda, ofis ve işyerlerinde en uygun zemin döşemesidir.

– Kolay ve hızlı monte edilir, aynı anda kullanıma hazırdır.

– Rengi solmaz, güneş ışığından etkilenmez

– Anti-alerjik modelleri vardır

– Anti-statik modelleri vardır

– Sigara, puro ateşinden etkilenmez.

– E 1 kansorejen madde içermez.

– Bakımı çok kolaydır, elektrik süpürgesiyle süpürülüp nemli bezle silinir.